Avsnitt 4
26 dec 2020
Georgie träffar de olympiska medaljörerna Joy Joyce och Joshua Buatsi för att ta reda på mer om den avancerade teknik de använde sig av för att vinna.
Georgie träffar de olympiska medaljörerna Joy Joyce och Joshua Buatsi för att ta reda på mer om den avancerade teknik de använde sig av för att vinna.
Ortis Deley är i Brighton och upptäcker botemedel mot cancer, ja i teorin i alla fall.
Jon Bentley testar de senaste trådlösa hörlurar. Är Apples AirPods bäst eller finns det andra som är lika bra?
Craig "unboxar" nya hörlurar från Vinci. Jon tar en titt på en ny kinesisk smartphone, en Huawei Honor 6.
I det här avsnittet följer vi med George Barrat till leksaksmässan i New York.
Craig "unboxar" Sonos Playbar. Men hur bra låter den egentligen?
Ortis tar en titt in i framtiden och kikar på smarta material. Han besöker ett av världens ledande labb, på Nottingham Trent University.
Craig "unboxar" Samsung-telefonen Galaxy S8.
George Barrat siktar på att sätta världsrekord genom att stanna i en virtuell verklighet i mer än 25 timmar.
Jon Bentley jämför ljud och bild mellan ett nytt Blu-ray-format med fantastisk 4K-kvalitet och en streamingtjänst i 4K.
Ortis Deley står öga mot öga med den mäktigaste prylen han någonsin sett: en Sentinel Panther Fire Truck.
I det här avsnittet tar Jon en närmare titt på den senaste utvecklingen inom digital konst.